BOYAMA HATTI ÖZELLİKLERİ

POLYESTER KAPLAMA

Boyalı metal endüstrisinin en çok tercih edilen uygulaması olan polyester kaplamalı ürünler, f/p açısından optimum özelliklere sahiptir.

Genel olarak 5µ astar üzerine 20µ kalınlığında uygulanan bu boyalar, standart UV dayanımı ve korozyon dayanımına sahiptir.

Polyester kaplamalar, kullanım yerleri ve taleplerine göre farklı katkı maddeleri ile geliştirilebilir. Böylece nihai ürün, yüksek korozyon dayanımlı, yüksek esneklik özellikli, iyi darbe dayanımlı, yüksek parlaklık vb. özellikler kazanabilir.

Polyester son kat uygulanmış ürünler, iç mekanlarda dekoratif amaçlarla kullanılabildiği gibi, şartlara uygun hale getirilerek, dış mekanlarda çatı ve cephe kaplamalarda kullanılabilmektedir.

PUR-PA KAPLAMA

PUR-PA teknolojisi, içinde bulunan poliamid tanecikler sayesinde çizilmelere karşı dayanıklı, yüksek korozyon dayanımı özelliklerini sunmaktadır.

Polyester son katlara göre daha yüksek kalınlıkta uygulamalara olanak veren teknolojisi yüksek dayanım gerektiren projeler için ideal yüzey kaplama özelliği sunmaktadır.

Talepler doğrultusunda uygun katkılar, farklı kalınlıkta uygulamalar ve uygun astar seçimiyle istenilen talebin karşılanması hususunda imkan sunmaktadır.

PUR-PA son kat uygulanmış ürünler, yüksek korozyon ve çizilme dayanımı sayesinde dış mekan uygulamalarında rahatlıkla tercih edilebileceği gibi iç mekanlarda, ev eşyalarında da yüksek dayanım yüksek esneklik gibi özellikleri ile başarılı bir seçenek olmaktadır.

PvDF KAPLAMA

Termoplastik özelliğe sahip olan bu teknoloji, ürünlerin renklerinin ve parlaklıklarının uzun süre korunmasını sağlamaktadır.

Uygulama kalınlığı 20-25µ aralığında olup, talep doğrultusunda iki ya da üç katlı uygulamalar ile son kat kalınlığı arttırılabilmektedir.

Bu teknoloji, renklerin uzun süre korunmasını sağlayan Yüksek UV-dayanımının yanında ayrıca yüksek kimyasal dirence de sahiptir.

Renk ve parlaklık seçenekleri sınırlı olmasına rağmen, uygun katkılarla ve farklı kalınlık uygulamaları ile talep edilen renge ve parlaklığa ulaşmak mümkün olmaktadır.

PvDF son kat uygulanmış ürünler, iç mekanlarda kullanılabileceği gibi, üstün özellikleri sebebi ile mimari çalışmalarda dış cephe kaplamaları için tercih edilmektedir.

PLASTİSOL KAPLAMA

Termoplastik özelliğe sahip olan bir diğer teknoloji olan plastisol kaplama ayrıca diğer ürünlerden farklı olarak çok yüksek kalınlıklarda uygulanmaktadır.

Genellikle 200µ kalınlıkta uygulanan bu teknoloji için ayrıca 100µ kalınlıkta uygulamalarda mevcuttur.

Yüksek sıcaklığa (>80°c) dayanımı zayıf bir teknoloji olmasına rağmen, oldukça yüksek yıpranma direnci ve esnekliğe sahiptir. Ayrıca yüksek kalınlık uygulamaları sayesinde metal yüzeyinde bozulmayı önler ve doğa yaşlanmaya da oldukça dirençlidir.

Plastisol kaplamalı ürünler, iç mekan uygulamaları, cephe kaplamaları için tercih edilmekle birlikte, dış mekan uygulamalarında, özellikle yağmur aşınmalarının görülebileceği çatılarda tercih edilmektedir.

PET LAMİNASYON KAPLAMA

PET laminasyon teknolojisi farklı birçok rengi ve deseni barındıran, kir tutmayan ve kolay temizlenebilen düşük kalınlığa (15-40µ) sahiptir.

PET laminasyon kaplı ürünler, genellikle ev eşyalarında, beyaz eşyalarda tercih edilmektedir.

PVC LAMİNASYON KAPLAMA

PVC laminasyon teknolojisi farklı birçok rengi ve deseni barındıran esnek, derin çekmeye uygun, yüksek dayanımlı ve yüksek kalınlığa (100-200µ) sahiptir.

PVC laminasyon kaplı ürünler, genellikle beyaz eşyalarda, gıda güvenliği gerektiren uygulamalarda tercih edilmektedir.