DUYURU VE HABER

Şirketimiz Prestijli Bir Ödüle Daha Layık Görüldü. Çevre Ödülü Aldık

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) ev sahipliğinde Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından her yıl İstanbul Karbon Zirvesi düzenlenmektedir. Zirvede, kamu, yerel yönetimler, akademi, iş dünyası, banka, finans kurumları, sivil toplum kuruluşları ve gençler bir araya gelerek; İklim Finansmanı başlığı ile enerji verimliliğine odaklanarak Türkiye sanayisinin iklim değişimi ile mücadelesi masaya yatırılmaktadır.

Ayrıca zirve kapsamında, etkin çevre yönetimi çalışmalarında bulunan, sera gazı salınımlarını azaltan, sürdürülebilirlik stratejisi ile ilerleyen şirketler ve projeler “Düşük Karbon Kahramanı” isimli ödülle onurlandırılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda; Zorlu Holding, Yaşar Holding, Garanti Bankası, Halkbank, TSKB, Shell Türkiye, Türk Hava Yolları, Akçansa, Vestel gibi Ülkemizin önde gelen firmaları bu ödüle layık görülmüştür.

Şirketimiz de “Çevresel Performans Sürdürülebilirlik Göstergeleri ve Çevre Yönetimi” konulu çalışmasıyla bu yıl ilk kez yarışmaya başvuruda bulunmuş olup, jüri tarafından yapılan değerlendirmede Düşük Karbon Kahramanı ödülü almaya hak kazanmıştır.

Ödülümüz, V. İstanbul Karbon Zirvesi etkinlikleri kapsamında, 26 Nisan 2018 Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sn. Adnan TAN tarafından Sn. Ali Sezai DEMİREL’e takdim edilmiştir.

Ayrıca, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği Başkanı ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Sn. Prof. Dr. Filiz KARAOSMANOĞLU tarafından zirveye katılım ve katkılarımızdan dolayı Şirketimiz adına Sn. Ali Sezai DEMİREL, Sn. Hülya ALTIPARMAK, Sn. Selma DÜZLÜ ve Sn. Doğuhan AKTAĞ’a Teşekkür Plaketi verilmiştir. Ödül töreni fotoğrafları Ekte yer almaktadır.

Geçtiğimiz günlerde aldığımız Sanayide Enerji Verimliliği Birincilik ödülünden sonra, katıldığımız bu zirvede de Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarını geride bırakarak çevre yönetimi alanında prestijli bir ödülü almamız önemli bir başarı olarak değerlendirilmektedir. Bu projede ve devam eden diğer projelerde emeği geçen tüm çalışanlarımıza özverili çalışmaları için tekrar teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.